A körcikk kerületének a képletét megtudná adni valaki? Csak képlet kéne mert sehol nem találom. Köszönöm előre is.

2011. aug. 29. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lehet bogarászni :)

2011. aug. 29. 10:58
 2/3 anonim ***** válasza:

K(köcikk)=2*r+i

(ahol r=sugár, i=körív(a körcikk nem egyenes része))

i/K(kör)=*alfa*/360°

ebből következik:

i=*alfa*/360°*K(kör)

i=*alfa*/360* 2*r*pí

(alfa= a körcikk két szára(? szóval a két sugár) általbezárt szög(nem találtam a billentyűzeten az alfát, ahogy a pít se...:D))

tehát

K(körcikk)=2*r+*alfa*/360 * 2*r*pí

2011. aug. 29. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a halálom, amikor a matematikát a sok buta tanár képletre, magolva tanítja... azt csodálkoznak, h. miért alacsony szintú a tanulók reál készsége...:-/


Egyszerű a megoldás:


1) A kör kerülete 2r*pi. Hány fokos ez a kör?-360...hány fokos kör kerületére vay kíváncsi??? pl. 78?


2r*pi /360 (megkapod az 1°-os kör kerületét) * 78 (=78°-os kör kerülete).


Roppant bonyolult.... :-/

2011. szept. 1. 13:05