Komplex együtthatós másodfokú egyelenetet hogyan lehet megoldani?

példa: (1+i)x^2 - x - 1= 0
2011. aug. 23. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A megoldóképlet itt is működik, persze ez nem magától értetődő, de ez most mindegy.
2011. aug. 23. 17:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a megoldóképlet, mint a megszokott esetekben, a probléma csak ott kezdődik, ha a nevezőben komplex szám van, vagy ha a diszkrimináns imaginárius, vagy komplex szám.

Ha a nevezőben komplex szám van, akkor a törtet kiszorozzuk a nevező komplex konjugáltjával:


nevező: a + i*b, komplex konjugált: a - i*b


nevező: a - i*b, komplex konjugált: a + i*b


Ezáltal elérjük, hogy a nevezőben reális szám lesz.

2011. aug. 23. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Komplex szám négyzetgyöke:


A = a₁ + i*a₂ = |A|*[cos(α+2*k*π) + i*sin(α+2*k*π)] = |A|*e^[i*(α+2*k*π)]


√A = √(a₁ + i*a₂) = √|A|*e^[i*(α+2*k*π)/2] = √|A|*[cos((α+2*k*π)/2) + i*sin((α+2*k*π)/2)]


[link]


[link]

2011. aug. 23. 22:08
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Mint a valósakat. Nem túl izgalmas feladat.
2011. aug. 23. 23:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a problémám csak azzal volt hogy nem tudtam mit kezdeni ha a diszkrimináns komplex, így már érthető.
2011. aug. 25. 13:02