Egy kereskedő 900. Ft-ért vesz meg egy árucikket. A) hány forintos árat írjon rá, hogy a kiírt árból 100%-ot engedve még mindig 20%-os legyen a haszna? B) Hány forintba kerül az árucikk, ha egymásután háromszor 10%-os árcsökkentést hajt végre?
ezt most nem is értem.. Mi az hogy a kiírt árból 100%-ot engedve? akkor az nulla forint lesz.
vagy 10% akart lenni esetleg?
Szerintem nem 100%-ot enged, mert az ingyen lenne. Ha 100ft-ra gondoltál, akkor:
A)x-100=900*120%
x-100=1080
x=1180ft.
B)I. 1180*10%=118
1180-118=1062
II. 1062*10%=106,2
1062-106,2=955,8
III. 955,8*10%=95,58
955,8-95,58=860,22
860,22=860ft
Ha 10%-ra gondoltál, akkor a B marad, az A viszont kifogott rajtam.
kiírt ár: x
10%-ot engedve: 0,9x
0,9x=1,2*900=1080
x=1200
Egymás után 3x csökkenti 10%-kal:
1200*0,9*0,9*0,9=874,8
12:30
A B) megoldásod nem jó, mert ha csökkentjük a termék árát 10%-kal, akkor legközelebb nem ugyanannyival kell csökkenteni, hanem az eredmény 10%-ával.
12.30-as vagyok
én azt gondolom, hogy ezt figyelembe vettem. Hiszen mindig az eredményt szorzom tovább 0,9-el.
1200 - 120 = 1080
1080 - 108 = 972
972 - 97.2 = 874.8
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!