HaleyScoo kérdése:

Egy kereskedő 900. Ft-ért vesz meg egy árucikket. A) hány forintos árat írjon rá, hogy a kiírt árból 100%-ot engedve még mindig 20%-os legyen a haszna? B) Hány forintba kerül az árucikk, ha egymásután háromszor 10%-os árcsökkentést hajt végre?

2011. aug. 20. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt most nem is értem.. Mi az hogy a kiírt árból 100%-ot engedve? akkor az nulla forint lesz.

vagy 10% akart lenni esetleg?

2011. aug. 20. 21:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem 100%-ot enged, mert az ingyen lenne. Ha 100ft-ra gondoltál, akkor:

A)x-100=900*120%

x-100=1080

x=1180ft.

B)I. 1180*10%=118

1180-118=1062

II. 1062*10%=106,2

1062-106,2=955,8

III. 955,8*10%=95,58

955,8-95,58=860,22

860,22=860ft


Ha 10%-ra gondoltál, akkor a B marad, az A viszont kifogott rajtam.

2011. aug. 21. 02:54
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsika elírtam, az 10% akart lenni
2011. aug. 21. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:

kiírt ár: x

10%-ot engedve: 0,9x

0,9x=1,2*900=1080

x=1200


Egymás után 3x csökkenti 10%-kal:

1200*0,9*0,9*0,9=874,8

2011. aug. 21. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:

12:30

A B) megoldásod nem jó, mert ha csökkentjük a termék árát 10%-kal, akkor legközelebb nem ugyanannyival kell csökkenteni, hanem az eredmény 10%-ával.

2011. aug. 21. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:

12.30-as vagyok


én azt gondolom, hogy ezt figyelembe vettem. Hiszen mindig az eredményt szorzom tovább 0,9-el.


1200 - 120 = 1080

1080 - 108 = 972

972 - 97.2 = 874.8

2011. aug. 21. 20:54