2011. júl. 5. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel kapcsolatosat?
2011. júl. 5. 19:30
 2/15 vurugya béla ***** válasza:

A fejtörő ez: Egy kör kirándul.


A megfejtés egy összetett szó.

2011. júl. 5. 23:33
 3/15 A kérdező kommentje:
mindegy mivel kapcsolatban :D
2011. júl. 6. 08:36
 4/15 5130 válasza:
Van 16 madar a fan,es megy a vadasz es lelo 1 et,hany madar marad a fan?
2011. júl. 6. 18:57
 5/15 A kérdező kommentje:
0 mer a többi elszáll :D
2011. júl. 7. 11:13
 6/15 5130 válasza:
100%
Kituno!!!
2011. júl. 7. 22:13
 7/15 anonim ***** válasza:

Íme: Egy farmer lovat vásárolt 60 dollárért, és eladta szomszédjának 70-ért. Később rájött, hogy jobb üzletet is csinálhatott volna, ezért kölcsönkért a feleségétől 10 dollárt, visszavásárolta a lovat a szomszédtól 80 dollárért, és eladta a másik szomszédjának 90-ért.

Vajon mennyit keresett az üzleten?

2011. júl. 8. 17:07
 8/15 anonim válasza:

Na itt egy amire még nekem se mondták meg a választ xD


Egy kovács minden nap egyedül készíti el a reggelit, ma sem volt másképp. Azonban most olyat látott, amit eddig senki ember fia. Lágy-tojást és teát csinált.

Mit látott a kovács?

2011. júl. 17. 22:48
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Villanykörte!

Tetszett a fejtörőd!

Tulajdonképpen arra veszi rá az embert hogy 2 szer vonja le a nyereségből azt 10 dollárt amit az asszony adott kölcsön.

De ha kiindulunk abból hogy az embernek kezdetben 60 végére 90 dollárja lett akkor ugye 30-al lett több és ebből 10 dollár a feleségé tehát 20 dollár a nyereség.

A hibás megoldás a következő:

-60ról indul az ember.

-60+70-80+90 és ugye ebből ki kell vonni 10-et.

Ekkor a végeredmény az hogy a nyereség 10 dollár.

Ebben az a hiba hogy a -80 as lépésnél már kivonjuk egyszer az asszony által adott pénzt.

Tehát ezzel a módszerrel helyesen:

-60+70-70+90-10=20

Még egy megoldás:

x:anyuka pénze

kezdés:

x+60

x+ló

x+70

x-10+ló

x-10+90

x+80

x+60+20=x+80

Tehát 20 dollár a nyereség.

2011. júl. 31. 13:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Bravó!

Örülök hogy tetszett.

2011. aug. 1. 16:56
1 2