Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a turisztikai piac résztve...

Mik a turisztikai piac résztvevői? Segítesz?

Figyelt kérdés
Konkrétan érettségire kéne és nem találom a tnakönyvben, sőt itt neten sem. Először ilyenekre gondoltam h kereslet, kínálat, ár...de ez nem biztos hogy jó. Aki hasonlóan tanult turimzmust segítene? Nagyon szépen köszönöm.
2011. jún. 5. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Látom, hogy még senki nem válaszolt neked, turizmusos tárgyam nem volt, de közgazdaságtant tanultam és megpróbálhatok neked segíteni.


Ha közgazdaságtan érettségire kell, jó a megközelítés, hogy kereslet, kínálat, ár.


keresletbe tartoznak bele azok a személyek, akik valamilyen helyre el szeretnének jutni és ott időt szeretnének eltölteni, ergo szinte bárki lehet kereslete, de azok számítanak fizetőképes keresletnek, akik az adott ár mellett hajlandóak és képesek is elmenni az adott üdülőhelyre.


A kínálat pedig azok az intézmények, létesítmények, melyek különböző szolgáltatásokat kínálnak (panziók, szállodák, wellness központok, stb.). Lehet például nullkínálati függvénnyel is jellemezni, ilyen az, amikor valamire lenne esetleg kereslet (valami nívós, londoni színvonalú szálloda), de még (ma magyarországon) nincs itt.


Gazdaságföldrajzból tanultam, hogy turizmus kategóriáját többféleképpen értelmezhetjük, tehát van tág fogalma és szűk. A tágba mindenféle helyváltoztatás beletartozik a lakóhelyen belül is, tehát elvileg turizmusnak minősül, hogy te a város másik felébe elmész a barátnődhöz. Attól függően, hogy ez elég halmozott eredményt adna (mert így még az is idetartozna, hogy valaki boltba megy, esetleg a szomszédba, de ebből profitot nem realizál egy szálloda sem), ezért a turizmusnak a szűk értelmezését használjuk.


A turisztikai piac megítélése kettős, egyesek szerint a válság nagyon lehúzta, érződik rajta a hatása, másik pedig az, hogy rendkívül dinamikusan fejlődő üzletág. Nézd meg, hogy kb. 15 éve milyen szolgáltatásokat nyújtottak és milyet nyújtanak ma is. Ég és Föld a kettő!


Szerintem érdemes még megjegyezni azt is, hogy a turisztikai piac rendkívül tagolt, tehát találsz osztálykiránduláshoz használható kis egyszerű faházakat, 3 csillagos szállodákat, panziókat, hoteleket, 5 csillagos szállodákat is.


Remélem, azért valamennyit segítettem! :)


Majd mondd el, hogy szerinted mennyire használható.


20/F (közgazdász hallgató)

2011. jún. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! :) Tényleg kereslet, kínálat+ még idetartozik a közvetítő szektor, és a kettős integráció elve alapján(belső integráció: a turizmus rendszerén belül, külső: a turizmus+ a környezet összehangoltsága) még a környezet is(társadalmi, kulturális, politikai, természeti...) Legalábbis a turizmus rendszerének ezek az elemei.. [link] Ha nem ez a kérdés, akkor bocsánat :$:D
2011. jún. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat mentek is a zöld jelecskék:)Én turizmus-vendéglátást tanulok, szállodát, meg marketinget egyben, de ezt sehol nem találtam a könyvben, de először ilyenekre gondoltam én is..neten meg sajnos nem volt egyértelmű. Köszönöm nektek:)
2011. jún. 6. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!