Aki jó kémikus, segítene? (Többi lent)


Szóval, kéne egy kis help, nem értem ezt sehogy, légy szíves leírnátok, hogyan kell?


Nátriumot reagáltatunk Klórral, majd az így nyert sót vízben oldjuk. A keletkezett 585g oldatott 2m%-os. Hány g nátriumot reagáltattunk klórral?


Ha lehetne képlettel írjátok le és majd egy kis magyarázott is mellé.

Nagyon megköszönném, ha segítenétek.


13/L


2011. jún. 1. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

2Na + Cl2 = 2NaCl


585 g oldatunk volt amiben xg só.

100 g oldabatn van 2g kősó.


100x=1170

x=11,7 g


585 g oldatunkban van 11,7 g só. Ehhez 11,7 g Na kellett, mert a mólszámuk megegyezik.

2011. jún. 1. 20:53
 2/4 anonim ***** válasza:

na szóval, félbehagytam a feladatot, hülye vagyok:


Tehát 11,7 g só van.

n(NaCl) = 11,7/58,5 = 0,2 mol

Ez tehát 0,2 mol. 0,2 mol NaCl-hoz kell 0,2 mol nátrium.

0,2 mol Na tömege:

0,2 *23=4,6


4,6 g Nátrium szükséges.


(Az előző feladat utolsó mondatát ne vedd figyelembe)

2011. jún. 1. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

585 g oldatunk van, tehát 100g-ban van 2g NaCl, ezért 585g-ban van 11,7g NaCl, mert 585/100=5,85 ; 5,85x2= 11,7g


Na + Cl = NaCl

23g + 35,5g = 58,5g

x g + y g = 11,7g

58,5g/11,7g = 5-ször

Ezért arányosan az Na-t és a Cl-t is ötödére kell csökkenteni.

Tehát:

23/5=4,6g ; 34,5/5=6,9g

Válasz: 4,6g Na-t reagáltattunk klórral.


Ha valami nem tiszta írj.

2011. jún. 1. 20:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Uhh köszi:) Életmentők vagytok:) Thx.
2011. jún. 1. 21:05