Ezen a szorgalmin mulik a jegyem?


1; Egy dobozban 5 fehér színű és 8 piros golyó van. Mennyi a valószínűsége, hogy egy golyót véletlenszerüen pirosat húzunk.

2; Mennyi a valószínűsége, hogy szabályos kockával páros számot dobunk.

3; Egy dobozban 3 piros 5 zöld és 2 kék golyó van. Véletlenszerüen húzunk egyet a golyók közül. Mi a valószínűsége annak , hogy kék goylót húzunk.

4; Mennyi a valószínüsége annak, hogy ha egy pénzérmét háromszor egymásután feldobunk mind a háromszor irást kapunk.

5, Egy ládában 100 alkatrész van, közöttük 10 hibás. Véletlenszerüen kiválasztunk a ládábol egy alkatészt. mekkora a valószinüséggel lesz a kiválasztott darab hibátlan.


pontot a kérdöjel helyére raktam.

Nagyon köszönöm a válaszokat


2011. máj. 28. 03:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. 8/(5+8) = 8/13

2. 3/6 = 0,5

3. 2/(3+5+2)= 0,2

4. (1/2)*(1/2)*(1/2) = 0,125

5. (100-10)/100 = 0,9

2011. máj. 28. 06:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez mind jó amit az előttem író írt.
2011. máj. 28. 14:29
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:))
2011. máj. 28. 15:00