Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van németül az, hogy...

Hogy van németül az, hogy nekem? Für mich, vagy für mir? Vagy csak simán mir?

Figyelt kérdés

Szituáció: egy német család meghív magához,és üdvözlőpartyt akarnak szervezni nekem.Erre én meglepődöm,és írom: Eine Wilkommensparty? Für mich?


Nem vagyok biztos a für mich helyességében,ezért kérek tanácsot.


2011. máj. 21. 12:07
 1/7 anonim válasza:
für mich, mert a "für" tárgyesetet vonz
2011. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attól függ,h mit mondasz. de a für mich és a mir is helyes.a für mich ink. akkor ha vki vmi hasznosat tett számodra.
2011. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És ez a mondat helyes? Aber bitte,ich möchte nur eine kleine Wilkommensparty planen,ich will nicht,dass meine Gastgeberfamilie viele Geld aufwenden.


De kérem,én csak egy kis üdvözlőpartit szeretnék,nem akarom,hogy a vendégfogadó-családom sok pénzt elköltsön.

2011. máj. 21. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Két megjegyzésem lenne:

1.)

"... eine kleine Wilkommensparty planen, ..."

A tervezésért (planen) nem kell elnézést kérned. Te a rendezésről beszélsz, ezért szerintem helyesebb lenne a kiemelt mondatrésr így:

"... eine kleine Wilkommensparty veranstalten, ..."

2.)

"...meine Gastgeberfamilie viele Geld aufwenden."

- Ha már a Geld szót használod, itt szerencsésebb lenne az ausgeben ige használata

- a Geld szónak nem a többes számát használod, ezért nem "viele", hanem csak "viel" kell

vagyis a mondatrész:

"...meine Gastgeberfamilie viel Geld ausgibt."


Ezekkel a teljes szöveg

Aber bitte, ich möchte nur eine kleine Wilkommensparty veranstalten, ich will nicht, dass meine Gastgeberfamilie viel Geld ausgibt.

2011. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. máj. 22. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:

für mich

amúgy nem tudok németül, de anyu igen, és ő mondta

2011. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
für mich - számommra, azt jelenti
2015. jún. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!