Hány százalékkal nagyobb a 400 nm hullámhosszú kék fény fotonjának az energiája a 700 nm hullámhosszú vörös fény fotonjáénál?

2011. máj. 20. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

E = h*ν


ν = c/λ, vagyis:


E = h*ν = h*c/λ


E1 = h*c/λ1, E2 = h*c/λ2, ebből:


E1/E2 = λ2/λ1 = 700/400 = 1,75, vagyis 75%-kal nagyobb a kék fény fotonjának az energiája mit a vörös fény fotonjának az energiája

2011. máj. 20. 15:42
 2/2 anonim válasza:
Köszi :D
2011. máj. 26. 17:54