2011. máj. 20. 12:12
1/2 anonim válasza:
E = h*ν
ν = c/λ, vagyis:
E = h*ν = h*c/λ
E1 = h*c/λ1, E2 = h*c/λ2, ebből:
E1/E2 = λ2/λ1 = 700/400 = 1,75, vagyis 75%-kal nagyobb a kék fény fotonjának az energiája mit a vörös fény fotonjának az energiája