Mekkora a szabályos tízszög egy belső szöge?

(Szerintem szerkeszteni is kellene, ha valaki elmondaná hogy csináljam megköszönném.)
2011. máj. 18. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Így gyors fejszámolással 144 fok.
2011. máj. 18. 15:31
 2/6 anonim válasza:
68%

Akkor nevezünk szabályosnak egy sokszöget, ha az oldalai is és a szögei is egyenlők.

huh itt nehéz képleteket írni. de megpróbálom:

egy szabályos sokszög belső szöge (n a szögek száma)

(n-2)*180 /n

tehát esetünkben

(10-2)*180/10 = 108 (persze fok, de olyat sem tudok)

2011. máj. 18. 15:35
 3/6 anonim válasza:
100%

Akkor nevezünk szabályosnak egy sokszöget, ha az oldalai is és a szögei is egyenlők.

huh itt nehéz képleteket írni. de megpróbálom:

egy szabályos sokszög belső szöge (n a szögek száma)

(n-2)*180 /n

tehát esetünkben

(10-2)*180/10 = 144 (persze fok, de olyat sem tudok)

2011. máj. 18. 15:36
 4/6 Jóska Pista Sanyi válasza:

Nézd meg ezt, itt szerintem minden ott van ami kellhet neked.


[link]

2011. máj. 18. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:

belső szögek összege (n-2)*180, tehát egy belső szög (n-2)*180/n, itt: (10-2)*180/10=144

Szerkeeszteni nem egyszerű...(igazából fogalmam sincs hogy kell de majjd az okos wikipedia elmondja...:))

[link]

[link]

"belső szög – Egyszerű n oldalú sokszög belső szögeinek összege (n‒2)π radián vagy (n‒2)180 fok. Ez azzal magyarázható, hogy minden egyszerű n oldalú sokszöget tekinthetünk (n‒2) háromszög összegének, melyek mindegyikében a szögek összege π radián vagy 180 fok."

2011. máj. 18. 15:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2011. máj. 18. 18:06