12 liter vízben 3/4 kg só van. Hány százalékos a sóoldat?


egy másik: 450 kg ércből 68,4 kg rezet kapunk. Mekkora az érbcen lévő réztartalom %-os aránya? (450 / 68,4 % ???)


12/L


2011. máj. 7. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A 12 liter az 12 dm3, 12 000 cm3. Mivel a víznek a sűrűsége 1 g/cm3; ezért megkapod, a 12000 a térfogata. A tömege ->

ρ = m/V (átrendezed:)

m = ρ * V

m= 12 000 g

Ennyi a víz, a só az 3/4 kg, azaz 0,75 kg = 750 gramm.

Van egy olyan képet, hogy

m/m% = (moa / mo ) * 100

Megkapod a tömegszázalékot, ha az oldott anyag tömegét elosztod az oldat tömegével, majd elosztod százzal.

Az oldat tömege az ugyebár a só + a víz -> 750 + 12 000 g = 12750 g

m/m% = (750 / 12750) * 100

m/m% = 5,88

2011. máj. 7. 17:39
 2/4 anonim ***** válasza:

A 2. feladatnál:

moa = 68,4 kg

mo = 450 kg

m/m% = (68,4 / 450) * 100 = 15,2 %

2011. máj. 7. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy ha úgy érthetőbb, egyenes arányossággal is számolhatsz ( ha nem volt érthető, ahogy én leírtam.. akkor ne haragudj:S )

Ha a 450 kg-ot veszed 100%-nak, akkor kérdés, hogy hány százalék a 68,4 kg


450 --> 100%

68,4--> x %

___________

Ebből így is meg kell kapnod, hogy az x az 15,2%


Remélem tudtam segíteni :))

2011. máj. 7. 17:42
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. máj. 7. 18:14