Ezt hogy kell megcsinálni? Sehogyse tudom! :' ( :' ( :' (

Mekkora a henger felszíne, ha az alaplapjának átmérője 4 cm és testmagassága 8 cm?
2011. máj. 4. 14:03
 1/7 A kérdező kommentje:
légyszi segítsetek hogy tudjam a többi ilyen feladatot megcsinálni
2011. máj. 4. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Segítek, mindjárt leírom, ha befejeztem :)
2011. máj. 4. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
A=2 x pí x 2(2+8)
2011. máj. 4. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán rákeresel a henger felszínének képletére?

De hogy ne csak képletet lás, hanem megértsd:

A henger felszíne a két egyforma fedőkör területe, plusz a palást területe. A két kör területe: 2*r^2*pi

A palástot ha kiteríted egy téglalapot kapsz, aminek az egyik oldala a henger magassága, a másik oldala pedig az alapkör kerülete. A köre kerülete: 2*r*pi

Tehát a palást területe: m*2*r*pi

Így a henger felszíne:

A=m*2*r*pi + 2*r^2*pi = 2*r*pi(m+r)


Vissza a feladathoz:

itt r = 2cm, m = 8cm

Behelyettesítés:

A= 2*2*pi*(2+8) = 40pi(cm^2)


Tessék megtanulni a henger felszínét innentől :D

Remélem segítettem

2011. máj. 4. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:

A henger felszíne: A = 2 T + k*m (azaz 2-szer veszed az alapterületet; és ehhez hozzáadod a kerületet!)

A= 2*r^2 *π + 2*r*π*m

Az alapkörödnek az átmérője 4 cm, akkor tudod, hogy a sugár a fele, 4/2= 2 cm.

Amúgy úgy jön ki a képletből, ha 2-szer veszed az alaplapnak a területét, ami kör ugyebár, aztán veszed a palástot.

Ezután visszahelyettesítesz csak a képletbe!

A= 2* 4^2 * 3,14 + 2*2*3,14*8

A=125,6

2011. máj. 4. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsóelőtti elszámoltad! Nem 40, hanem 125,6 cm2 :)
2011. máj. 4. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Már bocs, de 40pi-t írtam ha figyelnél!

Ez a végeredmény pontos, a tied kerekített, bár tény, hogy általánosban sokszor kérik, hogy helyettesítsd be 3,14-el, bár ez tanárfüggő, ezért is hagytam benne pi-t.


Kérlek nézd meg újra, mielőtt hibásnak titulálsz valamit, köszi :)

2011. máj. 4. 15:15