Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy próbáljam megtanulni?

Hogy próbáljam megtanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon lassan tanulok.. Nehezen ment mindig is, másfél begépelt oldalt tanultam meg múltkor 8 óra alatt töriből.. és most holnapra meg kéne tanulnom 25-öt..

Hogy álljak neki egyáltalán? Hogy menne jobban a tanulás?


2011. máj. 2. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha holnapra kell, akkor nem vagyok túl okos. Ha hosszabb időd lenne, lehetne növelni a koncentrációt, vagy lehetne a sokszor ismétlés úgyis megmarad módszert is alkalmazni. De ehhez több kell, mint egy nap.

Most csak azt tudom tanácsolni, hogy a logikát, az összefüggéseket, a hasonlóságokat keresd.

Először egy nagyon elnagyolt vázlatot tanulj meg, aztán egyre jobban építsd köré a "díszítést" (hogy minden tételhez hozzá tudj szólni 2->3->4->5 mértékben). Ha a végén nem jut időd mindenre, legalább bármit húzol, tudsz rá felelni.

Vagy kiválasztasz néhány tételt és jól megtanulod, de így kevesebb tételt fogsz tudni és nagyobb az esélye, hogy olyat húzol, amihez nyögni sem tudsz.

Amúgy én anno (2006-ban) két napot készültem a törire (bár előtte alaposan végigtanultam már egyszer nyáron, hogy ne érettségi előtt kelljen közvetlenül), aztán rámtelefonáltak, mikor még nem voltam kész a tanulással, hogy korábbra hozták a felelést. Az elsős, másodikos és negyedikes anyagot tudtam átnézni, a harmadikost utáltam, ezért azt hagytam utoljára. Erre kihúztam az Emberi és polgári jogok nyilatkozatának elemzését.... Nos, annyi volt a szerencsém, hogy azt ott helyben elolvastam és elmondtam, hogy mi van beleírva. A tanárok segítőkészek voltak, és megadták rá az 5-öst. Na most nem untatni akartalak ezzel, hanem kicsit megnyugtatni. :)

2011. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem untattál, köszönöm, hogy megosztottad velem a veled történteket! :)

Szerencsére még nem nagyérettségim van, 11.es vagyok és ilyen kisérettségijeink vannak. Ma voltam magyarból szóbelizni. Egyrészt kihúztam egy olyat amit nemrég vettünk, de még dolgozatot nem írtunk belőle, szóval nem nagyon ment, meg el sem olvastam még Az ember tragédiáját, mert megnézette velünk filmen, és mondta, hogy úgyse olvassuk el, ezért filmezünk, ezért a mondatáért nem is olvastam el.. Elég sokat beszéltem szerintem ahhoz képest, előtte a lapomra másfél oldalt írtam, egyedül arról nem tudtam neki beszélni, hogy melyik színben Évának mi volt a szerepe, meg nem jutott eszembe, hogy keretes a szerkezete. És erre adott nekem egy egyest meg egy kettest.. hozzáteszem 9.óta alul osztályoz, és tavaly kaptam tőle 3 beírást a semmire.. :) Úgy, hogy figyelek az óráján, nem beszélek, nem kések, és mégis utál..

Az benne a szívás még, hogy a töritanárom is Ő, szóval holnapis bekapom a 2 karót.. Mert most amilyen mázlim szokott lenni kihúzom azt amit a leges legjobban nem tudok.. Magyarból is egyedül azt a könyvet nem olvastam, erre azt húztam, hát ez van.. :)

A tanulást feladtam már, az lesz hogy most neki ülök és olvasgatom őket, ennyit tudok tenni. Olvasom amíg ki nem dőlök.

A koncentrációval vannak a legnagyobb problémáim, 1 sor után elkalandozok, és nem fogok így fel semmit, újra és újra el kell olvasom, de semmi..

Most olvastam el a Mária Teréziás tételt, 2 hete tanultam meg, 100%osan nagy nehezen, és már nem tudom elmondani.

Hiába tanulok, kis idő és kiesik a fejemből, ezért arra sem tudok alapozni hogy már megtanultam egyszer a dolgokat és 4-est vagy 5-öst kaptam rá akkor.

2011. máj. 2. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Viszont a jó a rosszban, hogy ez még nem AZ érettségi, szóval úgy mond van egy éved, hogy mindenre rendesen felkészülj.

A te esetedben azt mondanám (nem holnapra, oda csak sok sikert tudok kívánni), hogy minél többször ismételgesd az anyagokat. Én is nehezen tanulok lexikálisat (ezért nem bölcsész lettem, hanem biológusnak tanulok), ezért többször visszakérdezem magamtól a nehéz, felsorolásos részeket. Persze az lenne a jobb, ha mondjuk minden nap vagy heti egyszer mindig újratanulnád a nehéz részeket, és hidd el, mint egy rossz szlogen, rengeteg mindenre emlékezni fogsz. :)

Csak aztán érettségi után győzd elfelejteni! XD

2011. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!