Előre is köszönöm a válaszokat :)2011. ápr. 30. 21:55
1/4 Tom Benko válasza:
a^n=\left(\frac{1}{a}\right)^{-n}
2/4 Silber válasza:
Ha negatív hatványt látsz, akkor azt jelenti, hogy a nevezőben van. Tehát:
6^-1=1/6
16^(-1/2)=1/(16^[1/2])=1/4 (Ha a pozitív gyököket nézünk csak).
3/4 bumbi02 válasza:
- ha a hatvány kitevője minusz, akkor mint írták nevezőbe kerül (pl 2 a minusz 1-en = 1/2,
- ha a hatvány kitevője tört szám (1/2) akkor az annyiadik gyök alatt lesz a szám mint amennyi a tört nevezője, és a gyök alatti szám annyiadikon lesz mnt amennyi a tört számlálója
tehát: 16 az 1/2en az Gyök16 = 4
16 a -1/2en 1/gyök16 = 1/4
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!! :)
2011. máj. 1. 13:33