Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leírnátok nekem ennek a...

Leírnátok nekem ennek a versnek az elemzését?

Figyelt kérdés
egy kis segítség kéne ebben a témában.a válaszokat előre is köszönöm.Radnóti Miklós:Himnusz a békéről
2011. ápr. 13. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Radnóti gyönyörű természeti képekbe burkolja mondanivalóját: saját korát télként emlegeti, az emberekben lakozó békevágyat a szőlőszemhasonlattal fejezi ki. A jövő békekorszak eljövetelét pedig a március, majd a nyár beköszöntéséhez kapcsolja.

A nyár derűs képei részletezik a boldog időszakot. Rövid kérdés következik: "Így lesz-e?". Megjegyzéssel válaszol: "Így! Mert egyszer béke lesz.". Az utolsó sor arra szólít fel, hogy az ember ép lélekkel vészelhesse át a jelenkor borzalmait:"Ó, tarts ki addig lélek, védekezz!"


Ebből már elindulhatsz, fejtsd ki bővebben, olvasd el a verset sorról sorra, szedd össze belőle a költői képeket, metaforákat stb., és fejtsd ki a jelentésüket. Figyeld meg a rímeket, magas és mély magánhangzókat, a vers csengését, hangulatát, az évszakok jelentését (tél: elmúlás, tavasz: megújulás, nyár: ifjúság stb.). Ne várd, hogy más írjon meg helyetted egy verselemzést.

2011. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jó,csakhogy ez középiskolás anyag.és holnapra kellene,2-3 oldalt kellene írnom.:\
2011. ápr. 13. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább megköszönnéd az elsőnek -.-"

Én is középsulis vagyok és egyáltalán nem nehéz megírni a 2 oldalt. Nem olvastam el a verset, de én így szoktam felépíteni kb.

Bevezetőnek írj Radnóti költészetéről, h miért írta meg a verset (életrajz!!), aztán a vers műfaját, témáját írd le, (esetleg hogy milyen költői korszakba tartozik), cím értelmezése, utána pedig a szerkezet. Ebbe beletartozik minden, amit csak le lehet írni: hány részre bontható, alaphelyzet, kit-mit szólít meg, jelzők, mondanivaló, metafora, megszemélyesítés, hasonlat, expresszív igék, term. kép, évszakok jelentősége, bibliai utalás, költői kérdés stb...

Írhatsz még a vers ritmusáról, hangulatáról, mi volt ezzel a verssel Radnóti célja, stb...

Mindenki másképp értelmez egy verset, sok sikert!

2011. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

bocsi,igazad van.köszönöm nekedis meg az elsőnek is.csak az baj h annak amit leirtál a felét nem tanultuk.:\

de mindegy megpróbálkozok vele.

2011. ápr. 13. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!