Fontos! Logika. Hogy kell? :S


Jól csináltam ezeket?

1. A 3 kisebb, mint a pí.

Úgy tagadom, hogy a 3 nagyobb vagy egyenlő pível?? :S

2. A 4 nagyobb vagy egyenlő, mint 5.

Az lesz a tagadása, hogy a 4 kisebb, mint 5?

3. Van olyan deltoid, amely rombusz.

Tagadás: Egyik deltoid sem rombusz.

4. Van olyan trapéz, amelyik nem paralelogramma.

Tagadva: Nincs olyan trapéz, amely paralelogramma.

5. Létezik homorúszögű háromszög.

Tagadva: Egyik háromszög sem homorúszögű.


Írjuk fel a következő összetett kijelentések logikai szerkezetét!

a) Ha egy négyszög téglalap, és szomszédos oldalai egyenlők, akkor négyzet.

b) Egy háromszög akkor és csak akkor derékszögű, ha két öldalhosszának négyzetösszege egyenlő a harmadik oldal hosszának négyzetével.

c) Ha egy szám négyzete 4-nél nagyobb, akkor a szám 2-nél nagyobb vagy 2-nél kisebb.

d) Ha két egész szám szorzata páros, akkor nem lehet mindkét szám páratlan.


2011. ápr. 10. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem atagadás mindíg az állításra vonatkozik.



Azt mondod, hogy a 3 nem kisebb mint a pí


A négy kisebb és nem egyenlő öttel.


Nincs olyan deltoid amelyik rombusz.


a 4 es jó.


5 ős Nem létezik homorúszögű háromszög!

2011. ápr. 10. 16:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a logikai szerkezete 3 egyenlő oldal egy negyedik egyenlő oldalt zár közbe, de az állítás hiányos mivel a szögekre nem tér ki, hogy 90 fokosak e emiatt nem feltétlenül négyzet a kapott alakzat.


a b az a pitagorasz tétel a^2+b^2=c^2


c x^2>4 -> x<>2


d a*b=x eleme Z a/2 nem eleme Z b/2 nem eleme Z

2011. ápr. 10. 16:22