Segítség kellene kémia kérdőív kitöltésében?!
Néhány kérdésre kellene válasz:
1. Miért nem szabad a felbontott konzervdobozban tárolni a megmaradt ételt?
2. Miért feketedik be hamarabb a nagyvárosokban lakók ezüst ékszere, mint a falvakban lakóké?
3. Miért ettek a nyomdászok régen egészségvédelmi okból sok szalonnát?
Kérem aki tudja a választ valamelyik kérdésre írja meg!Előre is köszönöm!
1. A konzervdobozokat úgy védik a korróziótól, hogy két fémréteget tesznek egymásra. Sajnos nem emlékszem, hogy melyik réteg hova kerül, de a lényeg az, hogy a külső réteg sokkal ellenállóbb az oxigénnel szemben, a belső részt tkp. aktívan védi a korróziótól. Viszont ha felbontod, a folyamat megfordul és káros anyagok (valószínűleg nehézfémsók) kerülnek a benne tárolt ételbe.
Sajnálom, hogy nem voltam konkrét, de tudod 5 éve tanultam, és már csak ennyire emlékszem rá. De biztos vagyok benne, hogy a tankönyvedben megtalálod a választ egy kicsi pontosabban: aktív fémvédelem címszó alatt keresd.
2. A nagyvárosban több a szmog és ahogy előttem már megírták, az ezüst felszínén a ezüst szulfid réteg keletkezik, ami fekete.
3. Régen a nyomdafestékben ólom volt, ami mérgező nehézfém. Mivel zsírban oldódik, ezért a szervezetben a zsírszövetben halmozódik fel apránként. A szalonna egyrészt azért jó, hogy a már zsírszövetbe került ólom továbbra is a zsírszövetben maradjon, így ne kerüljön a vérbe, mérgezést okozva. Másrészt a bélben a még nem felszívódott ólmot megköti a szalonna zsírja, így az nem is tud felszívódni.
Érdekesség, hogy régen a nők púderében is volt ólom. Illetve az is, hogy az ólom bőrön át is felszívódik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!