Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit kellene írnom"Az én...

Mit kellene írnom"Az én nyelvem" című fogalmazásban? Holnapra kellene.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

hát, vele érezzük a sós, édes és savanyú ízt... :D

oké, csak vicceltem: szerintem írhatnál arról, hogy a mai fiatalok mennyire elhanyagolják az anyanyelv ápolását, hogy a szlengszavak kitúrják a régi klasszikusokat. Minden, ami eszedbe jut a magyar nyelvről! :)

2011. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: az lemaradt, hogy mit jelent neked az anyanyelved stb.. :)
2011. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írhatsz a finnugor családfáról is, a rovásírásról, illetve arról, hogyan próbálják védeni a nyelvet. (mondjuk a magyart annyira nem kell, még beszélik vagy 15 millióan)

És beszélhetsz a határon túli, kivándorolt magyarokról is. Kétnyelvűség, kettős-nyelvűség, kevert-nyelvűség, meg ilyen szavakat is betehetsz, megmagyarázhatsz.

Vagy írhatsz a magyar nyelv változásairól a történelem folyamán.

Vagy a nyelvemlékekről.


Pár link segítségnek.

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!