Vki légyszíves magyarázza el nekem, h hogyan kell megcsnálni ezeket az összevonásokat?


nem azt kérem, h csináljátok meg helyettem, csak hogy magyarázzátok el,mert nem voltam suliban

-16+(4-x másodikon)=

(3+x) másodikon-6x=

25-(5b)a másodikon-b másodikon=

x-xy másodikon+2x+3xy másodikon+5=

2.8c másodkon+3,2b-4c másodikon-3b+8=


2011. ápr. 5. 15:54
 1/2 anonim válasza:

[link]


nevezetes azonosság segítségével megtudod oldani, le is van vezetve, ha mégsem értenéd akk megpróbálhatok segíteni.

2011. ápr. 5. 20:35
 2/2 A kérdező kommentje:

hát megpróbálom, segíts légyszi abban, ami nem lett jó

-16+(4-x másodikon)=-16+(16-2×4x-x másodikon)=-16-16+2×4x+x másodikon=ezt hogy kell összevonni?

(3+x)másodikon-6x=9+2×3x+x másodikon

25-(5b)másodikon-b másodikon=625-2×25×5b-5b másodikon-b másodikon=ezt most hogy vonjam össze?

az utsó kettőben már nincsenek is zárójelek,azokat nem értem, a linken az a 6-os feladat, amit el sem magyaráz

2011. ápr. 6. 08:33