nem azt kérem, h csináljátok meg helyettem, csak hogy magyarázzátok el,mert nem voltam suliban
-16+(4-x másodikon)=
(3+x) másodikon-6x=
25-(5b)a másodikon-b másodikon=
x-xy másodikon+2x+3xy másodikon+5=
2.8c másodkon+3,2b-4c másodikon-3b+8=
2011. ápr. 5. 15:54
1/2 anonim válasza:
nevezetes azonosság segítségével megtudod oldani, le is van vezetve, ha mégsem értenéd akk megpróbálhatok segíteni.
2/2 A kérdező kommentje:
hát megpróbálom, segíts légyszi abban, ami nem lett jó
-16+(4-x másodikon)=-16+(16-2×4x-x másodikon)=-16-16+2×4x+x másodikon=ezt hogy kell összevonni?
(3+x)másodikon-6x=9+2×3x+x másodikon
25-(5b)másodikon-b másodikon=625-2×25×5b-5b másodikon-b másodikon=ezt most hogy vonjam össze?
az utsó kettőben már nincsenek is zárójelek,azokat nem értem, a linken az a 6-os feladat, amit el sem magyaráz
2011. ápr. 6. 08:33