1.Mit nevezünk a váltakozó áram periódusának?

2.Mekkora a hálózati áram egy periódusának időtartama Magyarországon?

3.Néhány országban a váltakozó áram 60 periódusú.Mit jelent ez?

4.Miért nem lehet váltakozó árammal fémbevonatot készíteni?

Milyen váltakozó árammal működő eszközöket használtok otthon?Csoportosítsd ezeket a váltakozó áram hatásai szerint!


2011. márc. 27. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Periódus: Egy rezgés tartama. Jelen esetben ez a frekvencia, a periódus isdő reciproka.


2. Mivel 50 Hz a frekvebcia, ezért: T=1/f=1/50 sec=0,02 sec.

3. A frekvencia nem 50 Hz, hanem 60 Hz.

4. Mert a keletkező fémbevonat 0,01 sec időnként megfordul, tehát 0,01 sec alatt bevonódik, 0,01 sec múlva pedig leépül, az áram irányának változása miatt.


Otthoni eszközök: Minden villamos berendezés, hiszen a hálózati áram váltóáram.

Megjegyzés: néhány esetben egyenirányítjuk ugyan, de ettől függetlenül a benemet váltóáram.


Egyes berendezések (pl. villanykörte, vasaló) működnének egyenáramról is.

2011. márc. 27. 16:35