Matek házi. Segíítséég!?

2 osztva 3+√2 ?
2011. márc. 24. 18:31
 1/6 anonim válasza:
2.080880229
2011. márc. 24. 18:41
 2/6 anonim válasza:

megszorzod az egészet (3-√2)osztva (3-√2)-vel, akkor lesz a számláló 2*(3-√2)=6-2*√2 a nevező (3+√2)*(3-√2)=9-2=7

sajnos eddig tart az okosságom... pedig sztem a számlálóval kéne vmit csinálni :D

2011. márc. 24. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nevező gyöktelenítése:

3-négyzetgyök kettővel szorzom a számlálót és a nevezőt.

2(3-gyök2)/7

2011. márc. 24. 18:50
 4/6 anonim válasza:
2.080880229 a jó eredmény okos számologéppel számoltam első válaszoló vok igaz a matekhoz ne mértek nagyon
2011. márc. 24. 20:10
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm a válaszokat, zöldet kap mindenki, de természetesen a számológépbe be tudtam volna ütni énis. a harmadik válaszoló értette anélkül a kérdést hogy részleteztem volna, gyöktelenités volt a lényeg :D külön köszönet
2011. márc. 24. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

nem értem

3+gyök2 az 4,41


2 osztva 4,41-el az mióta 2,08? az 0,45

2011. márc. 24. 22:07