2 osztva 3+√2 ?2011. márc. 24. 18:31
2/6 anonim válasza:
megszorzod az egészet (3-√2)osztva (3-√2)-vel, akkor lesz a számláló 2*(3-√2)=6-2*√2 a nevező (3+√2)*(3-√2)=9-2=7
sajnos eddig tart az okosságom... pedig sztem a számlálóval kéne vmit csinálni :D
3/6 anonim válasza:
Gondolom nevező gyöktelenítése:
3-négyzetgyök kettővel szorzom a számlálót és a nevezőt.
2(3-gyök2)/7
4/6 anonim válasza:
2.080880229 a jó eredmény okos számologéppel számoltam első válaszoló vok igaz a matekhoz ne mértek nagyon
5/6 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm a válaszokat, zöldet kap mindenki, de természetesen a számológépbe be tudtam volna ütni énis. a harmadik válaszoló értette anélkül a kérdést hogy részleteztem volna, gyöktelenités volt a lényeg :D külön köszönet
2011. márc. 24. 20:17
6/6 anonim válasza:
nem értem
3+gyök2 az 4,41
2 osztva 4,41-el az mióta 2,08? az 0,45