Régen tanultuk, elfelejttem. Egy 27 éves apának van egy 3 éves fia, hány év múlva lesz az apa háromszor annyi idős mint a fia?

megoldási menettel együtt pls:S
2011. márc. 24. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

X-el jelöltem az évek számát, ami eltelik míg az apa 3-szor annyi idős nem lesz, mint a fia:

(3+X)*3=27+X

9+3X=27+X

2X=18

X=9

2011. márc. 24. 17:59