megoldási menettel együtt pls:S2011. márc. 24. 17:45
1/1 anonim válasza:
X-el jelöltem az évek számát, ami eltelik míg az apa 3-szor annyi idős nem lesz, mint a fia:
(3+X)*3=27+X
9+3X=27+X
2X=18
X=9