Ampermérő méréshatárának kiterjesztése hogyan lehetséges?

Árammérő alapműszer méréshatára I.Hogyan tudjuk elérni, hogy a a műszer mutatója akkor kerüljön végkitérésbe, ha a vizsgált fogyasztón NxI erősségű áram folyik?
2011. márc. 7. 21:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlati példákat is szívesen várok
2011. márc. 7. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudni kell az alapműszer adatait, úgymond végkitéréshez tartozó fezsültség és áram.

Ebből kiszámítható a műszer ellenállása: R=U/I

Legyen mondjuk ez 10ohm. Ha párhuzamosan kötök (műszernél úgy mondják söntölöm) egy ugyanolyan értékű ellenállást (itt söntnek hívják) akkor 2* áramnál lesz a végkitérése.

Számolni kell...

2011. márc. 7. 22:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Pl.:

I=20A

R(mérőműszer)=0,01Ohm

R(sönt)=?

n=?

-80A szeretnénk mérni

2011. márc. 7. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:
árammérő sönttel
2011. márc. 7. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Pl.:

I=20A

R(mérőműszer)=0,01Ohm

R(sönt)=?

n=?

-80A szeretnénk mérni

Nem tudom mi az "n"..

Műszer 0,01 ohm-ján folyik a 20A, akkor a shunton (söntön)

kell folyni 60A-nek (20+60=80), az 3*-osa a 20-nak, akkor az ellenállás 1/3-a kell legyen, azaz 0,01/3=0,0033 ohm

2011. márc. 8. 08:41