Árammérő alapműszer méréshatára I.Hogyan tudjuk elérni, hogy a a műszer mutatója akkor kerüljön végkitérésbe, ha a vizsgált fogyasztón NxI erősségű áram folyik?2011. márc. 7. 21:59
1/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlati példákat is szívesen várok
2011. márc. 7. 22:07
2/5 anonim válasza:
Tudni kell az alapműszer adatait, úgymond végkitéréshez tartozó fezsültség és áram.
Ebből kiszámítható a műszer ellenállása: R=U/I
Legyen mondjuk ez 10ohm. Ha párhuzamosan kötök (műszernél úgy mondják söntölöm) egy ugyanolyan értékű ellenállást (itt söntnek hívják) akkor 2* áramnál lesz a végkitérése.
Számolni kell...
3/5 A kérdező kommentje:
Pl.:
I=20A
R(mérőműszer)=0,01Ohm
R(sönt)=?
n=?
-80A szeretnénk mérni
2011. márc. 7. 22:33
5/5 anonim válasza:
A kérdező kommentje:
Pl.:
I=20A
R(mérőműszer)=0,01Ohm
R(sönt)=?
n=?
-80A szeretnénk mérni
Nem tudom mi az "n"..
Műszer 0,01 ohm-ján folyik a 20A, akkor a shunton (söntön)
kell folyni 60A-nek (20+60=80), az 3*-osa a 20-nak, akkor az ellenállás 1/3-a kell legyen, azaz 0,01/3=0,0033 ohm