Kérlek magyarázzátok is el,hogy kell,hogy megértsem.köszönööööm!2011. márc. 4. 17:19
1/4 anonim válasza:
hát, ez lényegében matek feladat. most van 4000 g oldatunk, abból 4000*0.15=600 g oldott anyag.
ha hozzáadunk x gramm sót, akkor 4000+x oldat és 600+x oldott anyag lesz benne. ezek arányának kéne 0.2-nek lennie.
tehát:
(600+x)/(4000+x)=0.2
600+x=800+0.2x
0.8x=200
x=250
2/4 anonim válasza:
ha x gramm vizet elpárologtatunk, akkor 4000-x g vizünk lesz, a só nem változik.
600/(4000-x)=0.2
x=1000
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) a kémia tanárom is magyarázta csak így elsőre nem fogtam fel a dolgot.:d de mostmár értem KÖSZÖNÖM:)
2011. márc. 4. 17:45