Ki olvasta a kőszivű ember fiait? ( segitetek? )
2 Házi feladatot kaptam. Én is olvastam a regényt de ezekre nem tudtam válaszolni.
az 1. :
Ki az a szereplője a regénynek, aki még tud Baradlay Kazimir végrendeletéről? Milyen ember ő? Miért akarja mindenáron betartani a végrendeletet? Kinek a viselkedése rokonszenvesebb: az özvegyé vagy a másik emberé? Miért? ( Itt szerintem a másik ember Rhidegvári Bence, mert ő mondta hogy tudja hogy hogy szólt a végrendelet.)
a 2. kérdés:
Szerinted helyesen döntött Baradlayné, amikor férje akarata ellen cselekedett? Sorolj fel 3-3 érvet az asszony döntése mellett és elen.
Mindenkinek nagyon nagyon szépen köszönöm aki válaszol. Légyszi segitsetek rajtam :)
Nyugodtan irjátok a ti véleményeteket :
köszönöm szépen.
Ritka sz.r egy könyv, sem én, sem a gyerek nem bírtuk kiolvasni :) Vagy letöltöd a netről és megnézed a filmet, vagy ahogyan mi csináltuk :)
beírod a google-ba hogy Kőszívű ember fiai olvasónapló. Benne vannak a kérdések (ezekre is emlékszem) és a válaszok is. :)
Szerintem is Ridegvári Bence, tudot a vegrendeletrol.
Rideghváry Bence jellemzes
Megyei adminisztrátor, Baradlay Kazimír híve volt és betegsége végső szakaszában helyettese a megyei ügyek intézésében. Kemény császárhűségét ismerve az uraság őt tette meg mintegy műve folytatójának, s úgy rendelkezett, hogy özvegye rövidesen menjen hozzá feleségül. Baradlayné és fia, Ödön azonban ezt a tervet keresztülhúzta, és a megye vezetését kiragadta Rideghváry és korrupt, reakciós kliensei kezéből. Ettől fogva Rideghváry esküdt ellensége lett a Baradlay családnak. A forradalom időszakában Bécsben a Plankenhorst hölgyekkel együtt konspirált a felkelők terveinek meghiúsítására, Baradlay Jenőt majdnem sikerült a reakció szolgálatába állítania, utóbb pedig a magyar forradalom és szabadságharc ügyének igyekezett tevékenyen ártani. Végül megtalálta az utat a nemzet küzdelmét eltipró cári haderőkhöz.
Baradlayné
Baradlay Kazimír felesége, majd özvegye. Férje a halálos ágyán szigorúan meghagyta neki, hogy fiait műve folytatására, az udvarhű, reakciós rendi Magyarország eszméjének szolgálatára nevelje tovább. Két évtizedet töltött el zsarnoki férje betegápolójaként, eltökélte, hogy ennek az utasításnak éppúgy ellenszegül, mint annak, hogy ura jobbkezéhez, Rideghváry Bencéhez menjen feleségül. Hazahívta legidősebb fiát, Ödönt, aki Szentpéterváron szolgált diplomatajelöltként, hogy a reformszellemű erők élére álljon a megyében, s hozzásegítette, hogy feleségül vehesse szerelmét, Lánghy Arankát. Az 1848-as forradalmak őszén kiment a forrongó Bécsbe, és kofának öltözve áthatolt az ostromzáron, hogy hazahozza másik két fiát; Jenőt kimentette Plankenhorst Alfonsine hálójából, Richárdot pedig rávette, hogy huszárcsapatával hazatérjen a magyar szabadságharc szolgálatába. Világos után a megtorlások két idősebbik fiát fenyegették, akik a másfél év eseményeiben vezető szerepet vittek, de a sors különös fordulatai folytán mindkettő megmenekült, ám az anya elvesztette a legkisebbet, Jenőt, aki önként halt meg bátyja, Ödön helyett. Baradlayné a Hőslelkű Magyar Anya. Így, nagybetűvel, és irónia nélkül. Minden szava, minden tette emelkedett lelkéről, gyermekei iránti határtalan, de okos szeretetéről és a haza iránti odaadásáról tanúskodik. Büszke önérzet és meleg szív lakik benne együtt a rendületlen céltudatossággal, bátor, okos és leleményes, ha kell. Ideál, amely bizton, két lábán áll a földön.
nagyon szépen köszönöm :)
hálás vagyok
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!