8. os matek házi. Hogyan kell kiszámolni?!

egy négyzet alapú egyenes hasáb alapéle 10 cm a felszíne 1000cm2 , Mekkora a magassága?
2011. febr. 27. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A=1000

A=2xTa + Pt

1000 = 2. 100 + 4x(10x M ) /- 200

800 = 40 x 4M / :40

20 = 4M /:4

5 = M


V= 2 x Ta x M

V= 200x 5

_______

2

V = 500 cm3


rég jártam iskolába ,de szerintem így kell :)

2011. febr. 27. 16:16
 2/2 anonim válasza:

Az előző válasz a harmadik sortól rossz.

1000=2*Ta+4*a*M

1000=2*100+40*M /-200

800 =40*M /:40

20 =M

biztos, hogy ez a jó!

V=Ta*M

2011. febr. 27. 21:18