Mondanátok nekem csonka metaforákat?

Figyelt kérdés
az a baj hogy én egyáltalán nem ismerem fel őket, és a tanár kikötötte h ne példatárból mert h az összeset ismeri :S
2011. febr. 26. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Csonka metafora: csak az azonosító van jelen, nekünk kell kitalálni, hogy ki/mi az azonosított

„Vígan élem világom, ne ítélj meg virágom.”

Tehát minden olyan megszólítás megteszi, amivel a megszólaló egyértelműen a szerelmét, vagy hozzá közel álló személyt jelöl: galambom, cinegém, bogaram, édesem, drágám, gerlicém, stb.


Egy másik irodalmi idézet:

Csillagokat rúgott szilaj paripája, (Petőfi Sándor: János vitéz 7.) Itt a csillagok a metafora.


De pl. az is ide számít, ha azt mondod, hogy "Használd már a processzorodat!", ha abban az értelemben használod, hogy "Gondolkodj már!" (processzor = agy)


Hirtelen több nem jutott eszembe, remélem, tudtam segíteni.

2011. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

uu nagyon is köszönöm! :)


de további példákat is szívesen fogadok :D

2011. febr. 26. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg magad kreálni a fentiek alapján.
2011. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azt nem lehet...kutatnom kell ... :S
2011. febr. 27. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!