Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segíteni a mondatelemzésben?...

Segíteni a mondatelemzésben? (8. oszt) Félévi Felmérés

Figyelt kérdés

Egyrészt túl magas volt a szikla, másrészt nem volt megfelelő a mászáshoz.


Aki minden feladatot megold, az lesz esélyes a győzelemre.


Kérlek segítsetek sehogy sem tudom megoldani sürgős holnapra kell!!


2011. febr. 22. 20:16
 1/8 A kérdező kommentje:

Van még1 :S.


Rengeteget edzettem, ennélfogva esélyes vagyok a győzelemre.

2011. febr. 22. 20:17
 2/8 A kérdező kommentje:
az utolso már nem kell elvileg...
2011. febr. 22. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak most vettem észre a kérdést, remélem, nem késő. Egy rajzban teszem fel a megoldást, de leírtam, ami fontos lehet:


Az első szerintem mellérendelő szóösszetétel. Nálunk nem volt benne a példákban, de a mondatot le lehet fordítani arra, hogy Túl magas volt a szikla és nem volt megfelelő a mászáshoz. Mivel mellérendelő, elemezni sem kell (legalábbis nálunk, nálatok nem tudom, hogy van).

A másik egyszerű alanyi alárendelő szószerkezet. A főmondatot kell elemezni. Az állítmányról annyit, hogy azért a lesz esélyes az állítmány egyben, mert E/3-ban van, kijelentő módban és ha átteszed jelen időbe, az "esélyes" maradna, ebből kikövetkeztethető, hogy a lesz is hozzá kapcsolódik. ;)


És a rajz (bocsi a ronda írásomért):

[link]

2011. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm bár most már csak abba reménykedem hogy jó lesz és mégegyszer köszönöm a segítséged!! :)
2011. febr. 22. 22:15
 5/8 A kérdező kommentje:
U.I: A rajzzal sincs semmi gondom ;).
2011. febr. 22. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
A válaszoló vagyok, és nincs mit. Végül jó lett? ;)
2011. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem derül ki mert jövőhéten irjuk meg :DD

De köszi azért :)))

2011. febr. 23. 21:58
 8/8 anonim ***** válasza:
11 évvel később nekem hasznos volt, köszönöm szépen :D
2022. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!