VALAKI! Segítsen! Kémia? Nem értem. :/


100 g 10 tömegszázalékos NAOH-oldatot hány g 9,8 tömegszázalékos kénsav közömbösít??

Lécii valaki segítsen. a levezetését is , hogy megértsem. köszi.


2011. febr. 13. 15:50
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:
100%

reakcióegyenlet :


2NaOH+H2SO4=Na2SO4+H2O

80gNaOH + 98 g H2SO4


100 g 10 m%-oldatban 10g NaOH van


ha 80 g NaOH 98 g H2SO4-et közömbösít

akkor 10g NaOH x g H2SO4-et közömbösít


X=98*10/80=12,25 g H2SO4


100g 9,8 m%-os H2SO4 oldatban 9,8 g H2SO4 van

x g 9,8 m%-os H2SO4 oldatban van 12,25 g H2SO4


x=*100*12,25/9,8= 125 g kénsavoldat kell

2011. febr. 13. 16:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. ment a zöld kéz:)
2011. febr. 13. 16:09