100 g 10 tömegszázalékos NAOH-oldatot hány g 9,8 tömegszázalékos kénsav közömbösít??
Lécii valaki segítsen. a levezetését is , hogy megértsem. köszi.
2011. febr. 13. 15:50
1/2 DudoloPocok válasza:
reakcióegyenlet :
2NaOH+H2SO4=Na2SO4+H2O
80gNaOH + 98 g H2SO4
100 g 10 m%-oldatban 10g NaOH van
ha 80 g NaOH 98 g H2SO4-et közömbösít
akkor 10g NaOH x g H2SO4-et közömbösít
X=98*10/80=12,25 g H2SO4
100g 9,8 m%-os H2SO4 oldatban 9,8 g H2SO4 van
x g 9,8 m%-os H2SO4 oldatban van 12,25 g H2SO4
x=*100*12,25/9,8= 125 g kénsavoldat kell
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. ment a zöld kéz:)
2011. febr. 13. 16:09