Egy monitort képátmérőjének megadott hosszával jellemeznek. Hány colos az a monitor, amelynek szélessége 33,7 cm, magassága 27cm? (1 col=2,54cm)

2011. febr. 13. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Google: pitagorasz tétel.
2011. febr. 13. 15:44
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:

Amit az első írt, az jó.

konkrétan :


33,7^2+27^2=átm^2


átmérő=43,182 cm


ez col-ban 43,182/2,54= 17 col

2011. febr. 13. 16:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 13. 16:33