Nagyon megköszönném, és felfogom pontozni azt aki segít.
1, 1 liter vizet megfagyasztunk, a keletkezett jégnek mennyi a
-tömege
-térfogata?
2, 1 dm(a köbön!!)térfogatú jégkockát kivesszük a hűtőből, a keletkezett víznek mennyi a
-tömege
-térfogata?
3, 1g/cm(a köbön)=1kg/dm(a köbön!)
1kg/liter
Miért egyenlő?
Nagyon köszönöm!
2011. febr. 8. 17:06
1/4 anonim válasza:
3)
1 g/cm^3 = 1 kg/dm^3
1kg=1000 g és 1dm^3=1000cm^3 , ezért egyenlőek
1kg = 1 liter
Ezt nem lehet így általánosítani, egyedül 1 liter víz=1kg(legalábbis megközelítőleg, de a különbség elhanyagolható)
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen: DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2011. febr. 8. 17:19
3/4 DudoloPocok válasza:
1. a tömege 1 kg
a térfogata : 1/0,9=1,111 dm^3 !!!!!!! a jég sűrűsége kisebb, mint a vízé
2. tömeg = V*sűrűség = 0,9 kg
térfogat = 0,9 liter
3 mert (1*kg)/(1*dm^3) =(1000*g)/(10*cm*10*cm*10*cm) =
(1000*g)/(1000*cm^3)=1*g/cm^3
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:))+
2011. febr. 8. 17:54