Honnan kapták a nevüket a periódusos rendszerben a mezők? (s, p, d, f)

2011. febr. 4. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Hát ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni,az s,p,d,f alhéjakról.De ez azért további magyarázatra szorul.Tulajdonképpen azok a csoportok tartoznak egy mezőbe, amelyekben ugyanaz az alhéj telítődik.Innen kikövetkeztetheted,hogy az s-mező azért s-mező,mert az s alhéj telítődik.
2011. febr. 4. 17:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Na jó, de ez nem igazi válasz. Miért pont ez az alhéjak neve?
2011. febr. 4. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát mivel nem tudom,hogy tanít a tanár,ezért nem mentem bele a miért pont kérdésbe.De ha a kérdező szeretné,én szívesen beleavatom a kvantummechanikába egyetemi szinten.
2011. febr. 4. 21:29
 4/4 Silber ***** válasza:
100%

Az s,p,d,f szavak kezdőbetűi. A wikipedián bővebben le van írva:

s(=Sharp*) pálya, 1 - p(=principle*) pálya, 2 - d(=diffuse*) pálya, 3 - f(=fundamental*).

[link]

2011. febr. 6. 20:29