2011. febr. 4. 16:35
1/4 anonim válasza:
Hát ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni,az s,p,d,f alhéjakról.De ez azért további magyarázatra szorul.Tulajdonképpen azok a csoportok tartoznak egy mezőbe, amelyekben ugyanaz az alhéj telítődik.Innen kikövetkeztetheted,hogy az s-mező azért s-mező,mert az s alhéj telítődik.
2/4 anonim válasza:
Na jó, de ez nem igazi válasz. Miért pont ez az alhéjak neve?
3/4 anonim válasza:
Hát mivel nem tudom,hogy tanít a tanár,ezért nem mentem bele a miért pont kérdésbe.De ha a kérdező szeretné,én szívesen beleavatom a kvantummechanikába egyetemi szinten.
4/4 Silber válasza:
Az s,p,d,f szavak kezdőbetűi. A wikipedián bővebben le van írva:
s(=Sharp*) pálya, 1 - p(=principle*) pálya, 2 - d(=diffuse*) pálya, 3 - f(=fundamental*).