Sziaztok!
Fizikából van oan téma , hogy tranfszormátor , és lehet fel illetve le transzformálni és itt jönn egy letranformálás amit nem értek : Up=230V , Np= 600 , Pp= ? , Ip=?
Usz=? , Nsz=120 , Psz=? , Isz=5A
2011. febr. 3. 21:06
1/2 anonim válasza:
Szia!
Ha jól rémlenek dolgok, akkor így oldanám meg:
Np/Up = Nsz/Usz
Psz = Isz*Usz
Pp = Psz -> Ip = Psz/Up
2/2 DudoloPocok válasza:
Csak hogy tudd is hogy mit számolsz :
A feszültségek a tekercsszámok arányában változnak: ha a szekunder oldal tekercsszáma 2szerese a primernek a szekunder feszültség is kétszerese lesz a primernek.
mivel energiát ( időegységre eső munkát, azaz teljesítményt ) semmiből nem tudunk előállítani a két oldal teljesítménye azonos lesz ( ha eltekintünk a veszteségektől). Mivel P=U*I ha U nő, I arányosan csökken és fordítva.