Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan alakult ki a várnégyszög?

Hogyan alakult ki a várnégyszög?

Figyelt kérdés

Tudom mi az de az lenne a kérdés, hogy hogyan alakult ki?

Rajz házi holnapra és nagyon fontos lenne!

És tudtok várhoz kapcsolódó szólásokat, közmondásokat, ha igen akkor mondanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 1. 20:57
 1/5 anonim válasza:
Hopsz, mintha nekemis ezlett volna a kérdésem XD
2011. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Története a wikiről: A Német-római Birodalom és a Velencei Köztársaság történelmi határvidékén, a mai Dél-Tirol és Trentino határán, a Dolomitok vidékén már évszázadok óta léteztek várak és erődök. Verona első jelentős erődítményeit még a középkorban, I. Cangrande I della Scala zsoldosvezér (condottiere) építette ki a XIV. század végén. A velenceiek a XVI. században már a tüzérségnek ellenálló falakat és bástyákat építettek, vezető várépítészük Michele Sanmicheli volt. A Velencei Köztársaság bukása után a lunéville-i békeszerződés értelmében az erődök egy részét Bonaparte tábornok utasítására lerombolták.


1815-ben a bécsi kongresszus határozatai értelmében az Osztrák Császárság megkapta Lombardiát és a Velencei Köztársaság törzsterületét, mindkettőt bekebelezve a Habsburg Birodalomba (utóbbit Velence tartomány néven), és megalakította a csatlós Lombard–Velencei Királyságot. Az új birodalmi területek és csatlós fejedelemségek stratégiai védelmére – Verona központtal – új erődvonalak kiépítése vált szükségessé, mivel az itáliai nemzeti mozgalom (Risorgimento), és az e mozgalmat támogató Szárd–Piemonti Királyság meg-megújuló terjeszkedési kísérletei veszélyt jelentettek a Birodalom érdekeire. 1815-ben megkezdődött az észak-itáliai Erődnégyszög elemeinek tervezése és kiépítése a négy főerőd, Peschiera del Garda, Mantova, Legnago és Verona térségében. A munkálatokat az Osztrák Császárság hadmérnöki főigazgatója, János főherceg irányította. Az évtizedeken át folyó építkezéseket a forradalmi háborúk is csak rövid ideig akasztották meg.


Értelme: Stratégiai helyen volt lehetőség egy - egy ellenséges csapat megállítására, kis veszteség mellett.


Közmondások, szólások:

Kialussza a törököt a várából. (Lusta)

Az én házam az én váram. (A hazai terep előnye)

Erős vár a hitünk. /Máshol: Erős vár az Istenünk/ (No comment)

Kirohant, mint Zrínyi a várából. (Gyorsan őrült tettre ragadtatta el magát)

Nyitott várkapuban sok lehet a fog. (Könnyűnek tűnik, de nehéz a feladat)

A kastély ritkán vár. (Ha valami tetszetősnek vagy erősnek tűnik, nem biztos, hogy az is)

Egy várnak csak egy zászlója lehet. (Nem jó, ha a vezetésbe nagyon sok ember beszél bele)

2011. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az a baj, hogy én már fél 11kor nem voltam itt!:( De azért köszönöm!:)
2011. febr. 2. 16:19
 4/5 anonim válasza:

Kedves második válaszoló!

Ezt valószínűleg már el se olvasod, annyira rég írtál ide, de azért leírom:

Nekem is ez a rajzházim. :D Az első dolgom volt, hogy rákeressek a Google segítségével, így természetesen a Wikipédiát is megtaláltam. Te nem általánosságban a várnégyszögről beszélsz, hanem az itáliai mittoménmilyen Várnégyszögről. Úgyhogy sajnos én is válasz nélkül maradtam. xD

2013. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lorantka002 válasza:

Mindenkinek ez a rajz házija?

Nekem is xD

2015. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!