Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a Légy jó mindhalálig...

Mi a Légy jó mindhalálig epikai szerkezet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi mi az előkészítés,bonyodalom kibontakozás, tetőpont, megoldás.
2011. febr. 1. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni. Holnap doga :S
2011. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
szerintem kiderül olvasás után
2011. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Kedves előttem szóló. Bármilyen különös is, de tudod ma már nem mindenkinek jut ideje kötelező olvasmányokkal húzni az idejüket. Idén felvételiztem, 90 pontot írtam, és 4,7-es az átlagom. Hozzátenném, hogy a város legerősebb sulijában tanulok, ahol minden napra kell készülni minimum 3 tantárgyból dolgozatra, illetve felelésre. Körülbelül 3-ig suliban vagyok, hazaérek, fél 4, elmegyek a testvéreimért oviba, iskolába, hazahozom őket, adok nekik inni, enni, átöltöztetem, ez kb másfél óra. Délután 5 óra, még mindig nem tanultam semmit. Nagyjából 3 órámat igénybe veszi, hogy tanulok, ha pedig másnap nagydolgozat, akkor 4-et is, tehát jobb esetben 8-kor végzek. Elmegyek fürdeni, körülbelül fél óra, majd foglalkozzak a barátommal és a családommal is, de aludjam is ki magam, mert nem fogok tudni teljesíteni. Mégis szerinted mikor kéne olvasnom? Éjszaka?
2011. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
98%

-A cselekmény menete:

- Expozíció (1-3. fejezet): Megismerkedünk Misi körülményeivel (szegény családból származik), személyiségével, a kollégiumi élettel.

- Bonyodalom (4-6. fejezet): Abból adódik, hogy szorosabb kapcsolatba kerül a debreceni felnőtt világgal: felolvasást vállal a vak Pósalaky bácsinak (reskontó vásárlása), házitanító lesz Doroghy Sanyi mellett, és felkeresi Törökéket, egy évvel korábbi szállásadóit. Éles fordulatot jelent azonban sorsában, hogy (a 6. fejezet végén) nem találja a reskontót.

- Kibontakozás (7-10. fejezet): A regény második felében Misi mély válságon megy át. Csaknem minden felnőttben csalódik és iskolatársai között is egyre idegenebbnek érzi magát.

- Tetőpont (11. fejezet): Misiért csendőrök jöttek, megsértve a kollégium autonómiáját. Az igazgató elzavarta a csendőröket. Később a fegyelmi tárgyaláson teljes értetlenséggel és rosszhiszeműséggel találkozik. Misi az igazgatótanács előtt felelt azért, amit nem tett. Miután Misi kiment, egy ember jött, aki azt a hírt hozta, hogy Török János bevallotta, hogy ő lopta el a reskontót, és ebből a pénzből utazott el Bella kisasszonnyal.

- Megoldás (12. fejezet): Az igazság kiderült, de Misi nem akar többé debreceni diák maradni és másutt akarja szolgálni a legnemesebb eszméket. Géza bátyja jön érte és elhagyják a kollégiumot.

2015. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!