kör:

r= 12cm

alfa: 75fok

i=? ívhosszúság

Tkörcikk=?


2011. jan. 31. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy teljes kör ívhossza egyenlő a kerülettel. Ebben egy alfa szögű körív hossza (alfa)/360° arányban viszonyul hozzá. Esetedben i = (2×r×pi×75°)/360°

A körcikk hasonló logika szerint a kör területének (alfa)/360° része. Estedben (r×r×pi×75°)/360°.

[link]

2011. jan. 31. 16:11
 2/6 A kérdező kommentje:

T körcikk= 94,2 cm2

i= 15,7cm ?

2011. jan. 31. 16:34
 3/6 A kérdező kommentje:

és ezt hogy számítom ki:

i: 20 cm

alfa: 30

r?

T körcikk?

2011. jan. 31. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előzőt jól számoltad. A következőben pedig r-t ki kell fejezni a többi adattal, ez leosztogatásokkal lehetséges.

i = (2×r×pi×alfa)/360°

r = (360°×i)/(2×pi×alfa)

esetedben r = (360°×20cm)/(2×pi×30°) = 38,2 cm.

Innentől a sugárral működik a dolog a területre.

2011. jan. 31. 16:47
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat. mire a második beérkezett addigra már sikerült is megoldanom:D letudnátok nekem írni ezeket a fogalmakat:

kör

érintő

szelő

középponti szög

körív

körcikk

Tálesz-tétel?

2011. jan. 31. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezeket elég lenne csak beírni a Google-ba...

kör: A kör vagy körvonal a geometriában egy sík azon pontjainak halmaza (régies szóhasználattal mértani helye), amelyek a sík egy meghatározott pontjától (középpont) adott távolságra (sugár) vannak. Körlapnak nevezzük azon pontok halmazát, melyekre a távolság kisebb vagy egyenlő a sugárral. [link]

érintő: Egy kör érintője olyan egyenes a síkon, amelynek egy adott körrel egy, és csak egy közös pontja van, a kör egy tetszőleges sugarára merőleges egyenes. [link]

szelő: A szelő (s) olyan egyenes, amely két pontban (M1 ill. M2) metszi a körvonalat.

középponti szög: A geometriában egy adott körhöz tartozó középponti szögek azok a szögek, melyeknek a csúcspontja megegyezik a kör középpontjával. [link]

körcikk: A körcikk a kör egy része, melyet két sugár és egy körív határol. [link] cikk

Thálesz-tétel: Ha egy kör átmérőjének A és B végpontját összekötjük a körív A-tól és B-től különböző tetszőleges C pontjával, akkor az ABC háromszög C-nél lévő szöge derékszög lesz. [link]

2011. jan. 31. 17:41