Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segitene kémiából? Nem...

Valaki segitene kémiából? Nem voltam suliba és semmit nem értek.

Figyelt kérdés
Felkelenne irni a racionális szerkezeti képleteket:2,2-dimetil-propán,3-etil-pentán,2,3-dimetil-hexán.Holnapra kell és nem értem,mert nem voltam suliba és még a barátnőm se képes elmagyarázni :S :(
2011. jan. 27. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A szám a szénatom sorszámát jelöli, a di- előtag pedig azt, hogy az adott oldalláncból kettő is előfordul a vegyületben (metil: -CH3, etil: -C2H5). Rajzold fel az alap szénhidrogén szénatomjait (propán esetében 3-at, pentán esetében 5-öt, hexán esetében 6-ot), majd számozd meg őket. A névben szereplő számokhoz kapcsold hozzá a csoportokat, és a maradék kötéseket egészítsd ki hidrogénekkel, hogy egy szénatomnak se maradjon szabad vegyértéke.

Remélem, sikerült érthetően leírni.

2011. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen érthető volt.Köszönöm szépen!:D
2011. jan. 27. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!