Lgsin2x=10lglgcos2x Valaki megbírja oldani?


10lglgcos2x <---- a 10 az alap és a "lglgcos2x" a kitevő

Ha valaki megtudja csinálni 10000ezer hála:))) nagyon várom a válaszokat, tippeket, akármit :D


2011. jan. 25. 15:49
 1/8 kanóc ***** válasza:

Általában: a^loga(b) = b

Spec (a=10): 10^lg b = b - ezzel az azonossággal jobboldal sokat egyszerűsödik.

2011. jan. 25. 16:01
 2/8 A kérdező kommentje:
Lebírnád vezetni ha szépen megkérlek ? :D nagyon jó lenne :D
2011. jan. 25. 16:08
 3/8 kanóc ***** válasza:

lg sin 2x = 10^lg (lg cos 2x)

Az előbb említett spéci azonosságból a "b" szerepét a zárójeles kifejezés kapja, tehát

lg sin 2x = lg cos 2x

Mivel az lg szigorúan monoton függvény, ezért lehet "egyszerűsíteni":

sin 2x = cos 2x

stb.

2011. jan. 25. 16:14
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen megmentettél bírnád még folytatni a végéig? hálás köszönet lenne :$ nem vagyok jó trigonometriábol :S
2011. jan. 25. 16:27
 5/8 A kérdező kommentje:

sin2x=cos2x

ezt tovább már nem tom mitkéne csinálni mert ha osztom mind2 oldalt kettővel akkor nincs megoldás ?

2011. jan. 25. 18:07
 6/8 DudoloPocok ***** válasza:

az utolsó kérdésedre :


legyen y=2x

ekkor : sin y=cos y


sin y/cos y=1


tg y =1


y= 45 fok ill radiánban pi/4 + k*pi mert periódikus

2011. jan. 25. 18:13
 7/8 DudoloPocok ***** válasza:

bocsi: mivel y=2x


a megoldás x= 22,5 (pi/8)+k*pi

2011. jan. 25. 18:15
 8/8 A kérdező kommentje:
deh akkor tan2x az meg (2*tgx)/1-tg^2x és az már teljesen más nem ?
2011. jan. 25. 18:53