x-4=-három ketted*x+6
Ezt a feladatot kéne algebrai útón megoldani.
2011. jan. 24. 15:24
1/3 anonim válasza:
Nekem ez jött ki, de nem biztos, h jó:
x-4=-1,5x+6 |+1.5x
1,5x-4=6 |+4
1,5x=10 |÷1,5
x=20/3
2/3 anonim válasza:
nem teljesen jó amit írt az előző...
x-4=-3/2x+6 /+4
x=-3/2x+10 /+2/3x
5/2x=10 /*2
5x=20 //5
x=4
ennyi
3/3 anonim válasza:
a második lépésnél természetesen nem 2/3 hanem
3/2 de a többi jó, csak elírtam...