Ezt hogyan kell megoldani? Fontos


16,7 hektáros kukoricatáblám van, 15mm vízzel megakarom öntözni mindenhol egyformán,

a kérdés: hány köbméter(m3) vizet kell vennem?

nagyon kérlek szépen titeket h segitsetek:)

köszi mindenkinek


2011. jan. 23. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fontos, mindenkinek a saját kérdése a sürgős meg a fontos, de sokkal értelmesebb lett volna adnod egy olyan címet a kérdésnek, amiből lehet sejteni, miről is szól.


Egyébként némi gondolkodással magad is rájöhetsz, hogy össze kell szorozni a kettőt, és arra is, hogy előtte át kell váltani ugyanolyan mértékegységbe. Célszerűen négyzetméterbe és méterbe, akkor jön ki köbméterben. Azt meg nyilván megtanultad, hány négyzetméter egy hektár, de a füzetedben is benne kell lennie.

2011. jan. 23. 23:31
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

1 ha = 100 m *100 m = 10000 m^2


1 mm =0,001 m


V=16,7*10000 m^2*15*0,001 m =2505 m^3

2011. jan. 24. 09:20