Hogyan kell megoldani? Nem voltam ott matekon és még a képletet sem tudom a feladathoz.

[link]
2009. febr. 3. 18:09
 1/5 anonim válasza:
hehe csak 11éves vagyok :D erre sajnos nem tudok válaszolni pedig jó vagyok matekból :D:D bocsi tudom ez nem volt hasznos válasz =( =(
2009. febr. 3. 18:45
 2/5 anonim válasza:

Ha belegondolsz, akkor lesz egy másodfokú egyenletnek egy emgoldása (amit szoktak úgy is mondani, hogy két egyenlő gyöke), ha a determinánsa, vagyis a megoldóképletben a gyök alatti rész, b^2-4ac=0, mert akkor ugye ha hozzáadsz vagy kivonsz 0-t, akkor is ugyanazt kapod.


Szóval az első feldatnál: x^2-(5+p)x+4=0

Ekkor (5+p)^2-4*1*4=0 p-re másodfokú egyenletet kell megoldani, ez felel meg a determinánsak. Zárójelet felbontva és összevonva kapjuk, hogy:

p^2+10p+9=0. Ennek két megoldása van, -1 és -9. Tehát p=-1 vagy p=-9 esetben lesz egy megoldás.


A másopdik feladat: x^2-7x+k=0. Itt is ugyanez a kérdés? Hogy mikor van két egyenlő gyök? Ha igen, akkor ugyanígy kell, itt D=(-7)^2-4*1*k=0 egyenletet kell megoldani, ennek egyetlen megoldása k=49/4.

2009. febr. 4. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:

az előző válaszadó szinte teljesen megválaszolta,

annyi hogy nem tudom ismered e a másodfokúak megoldóképletét?

nos ez valahogy így néz ki (szóval fogom kiírni a gyököt, remélem nem zavar meg:D)


(-b+/-gyök(b^2-4ac))/2a



egy általános másodfokú pedig így néz ki:


ax^2+bx+c=0


remélem segítettem:D


-fizikuslány-

2009. febr. 4. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az a determináns? Talán esetleg diszkrimináns? :P

Egyébként a másodiknál nem az a kérdés, hogy mely k-nál lesz az egyik gyök -2?

2009. febr. 5. 20:18
 5/5 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok. Valóban diszkriminánsra gondoltam :) A második feladatnál nem nagyon értettem a kérdést, de most hogy megint megnéztem, nagyon gyanús, hogy az az egyik gyöke -2 ahhoz tartozhat. Viszont akkor csak be kell helyettesíteni a -2-t x helyére és kapunk egy lineáris egyenletet k-ra, ami könnyen kiszámolható.
2009. febr. 5. 21:58