Mértékegység átváltás. Segítesz?


3/2cm= ... dm= ... m

1,25 négyzetméter=......négyzetdeciméter=.... négyzetcentiméter

1/2liter=.... köbdeciméter=.....köbméter

50tonna= .... mázsa=.... kg

2/3óra=......perc=.....másodperc


2011. jan. 18. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
www.google.hu
2011. jan. 18. 16:53
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

1,5 cm =0,15 dm=0,015 m

1,25 m^2 = 125dm^2=12500 cm^2

0,5 l(dm^3)=0,5 dm^3=0,0005 m^3

50 t= 500 q=5000 kg

2/3 ó= 60*2/3 perc =40 perc= 60*40 s= 2400 s


meg kéne tanulni !!!!!!

2011. jan. 18. 17:05