Egy nagykereskedő 10 000 kg mosóport tárol a raktárában. A következő lehetőségei vannak?


1. eladja kg-ját 200 Ft-ért, ilyenkor biztos az egész mennyiség elkel.2. eladja kg-ját 250 Ft-ért, ekkor 9000 kg-ot tud eladni 3. eladja kg-ját 300 Ft-ért, ekkor 8000 kg-ot tud eladni

Ezen információk birtokában a következő modellt állítja fel: ha a kilogrammonkénti ár p(t)=(200+50t) Ft, akkor 10 000-1000t kg-ot tud eladni (itt "t" legyen nemnegatív valós szám).

a) Milyen ár mellet marad meg számára a teljes mennyiség e modell szerint?

b) ábrázolja a bevételét ár függvényében!

c)Milyen ár mellett várhatja a modell szerint a legnagyobb bevételt?


2011. jan. 17. 21:11
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

1 0=10000-1000*t innen t=10 ekkor marad meg a teljes készlet


2. bev =(200+50*t)*(10000-1000*t)

ezt ábrázold különböző t-nél


t ár eladott mennyiség árbevétel

0 200 10000 2000000

1 250 9000 2250000

2 300 8000 2400000

3 350 7000 2450000

4 400 6000 2400000

5 450 5000 2250000

6 500 4000 2000000

7 550 3000 1650000

8 600 2000 1200000

9 650 1000 650000

10 700 0 0


3. ha a2. pont elején felbontod a zárójeleket


bev = a+b*t-ct^2 alakú kifejezést kapsz, amit ha ábrázolsz egy fordított parabolát kapsz (a.b,c együtthatók a szorzásból jönnek ki )


a maximuma t=3-nál lesz (ha tanultál deriválni, egyszerű a megoldás, ha nem akkor leolvasod a 2.pontbeli görbéről

2011. jan. 17. 23:03