Hogyan írjak esszét?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem történelemből emelt szinten azonban az esszé írás nemigazán az erősségem ... megtudom írni azonban félek ,hogy a javító tanár nagyon lehúzná a pontjaimat

nem tudnátok pár tippet adni hogyan javíthatnám ki e hátrányomat ?


2011. jan. 17. 21:07
 1/2 anonim válasza:
egy mondatot írj le 3 féle képpen, persze más szavakkal. Azt nagyon szeretik a tanárok, ha a saját véleményed is hozzá teszed. Lényegtelen, hogy mekkora marhaság, de foglalja a lapot és látja a nézeteid! (én így voltam 4-es 5-ös, már ez irodalom volt, a törit sosem szerettem). Csak rizsázz, pár történelmi eseménnyel vegyítve.
2011. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Helyezd el térben időben a dolgokat. (még a Tatárjáráskor is írd oda, hogy Magyarországon vagyunk.)

Használj sok sok szakszót és évszámot, viszont csak a kérdésről írj, mert ha a tanár szemét, akkor lehúzhatja a pontodat.

A helyesírásra csak akkor figyelj oda, ha amúgy is jó vagy benne. (A diákság nagy része úgyis elveszíti ezt a négy pontot)

A sorokból ne menj ki, és ne írj kevesebbet, mint ahány sor van.

Minden forrást használj fel. (táblázatok, képek, szövegek)

Légy lényegre törő, úgyis kevés lesz a hely.


Ezeket a dolgokat fakton tanultuk. Amúgy nekem sem igazán megy az esszé, de ezek a pontok tényleg segítettek.

2011. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!