2011. jan. 16. 22:13
1/1 anonim válasza:
Első módszer: Átváltod tízesbe, elvégzed a műveletet majd visszaváltod.
Második módszer: Készítesz egy szozótáblát és egy összeadótáblát az adott számrendszerhez, és onnantól ugyanúgy kell, mint tízesben.
pl hármas számrendszerben:
1x1=1
1x2=2
1x10=10
2x1=2
2x2=11
2x10=20
10x1=10
10x2=20
10x10=100
Vagyis pl: 11x12=10x12+12=120+12=202 (tízesben 4x5=20)