El tudná magyarázni valaki a nem tízes számrendszerekkel kapcsolatban az összeadást és szorzást?

2011. jan. 16. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Első módszer: Átváltod tízesbe, elvégzed a műveletet majd visszaváltod.

Második módszer: Készítesz egy szozótáblát és egy összeadótáblát az adott számrendszerhez, és onnantól ugyanúgy kell, mint tízesben.

pl hármas számrendszerben:

1x1=1

1x2=2

1x10=10

2x1=2

2x2=11

2x10=20

10x1=10

10x2=20

10x10=100

Vagyis pl: 11x12=10x12+12=120+12=202 (tízesben 4x5=20)

2011. jan. 17. 10:40