szöveges feladatból ezeket az adatokat írtam fel:


m+h=500

e+m=h

e m

1:2(vagyis 'e' és 'm' aránya: 1:2)


az ilyet hogy oldjam meg? kérlek segíts :S


2011. jan. 13. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

h helyére behelyettesíted e+m-et

e+2m=500

e=x akkor m=2x

x+4x=500

x=100


e=100 m=200 h=300

2011. jan. 13. 20:06
 2/3 kanóc ***** válasza:

Van három ismeretlen. Ha kettőtöl megszabadulunk, akkor egyismeretlenes egyenletet kapunk.

Pl. az első egyenletből h=500-m, ezentúl a h helyett mindenhova 500-m-et írunk

A harmadik egyenletből e = m/2

A második egyenletben lecseréljük e-t és h-t:

m/2 + m = 500-m

stb.

2011. jan. 13. 20:09
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. jan. 13. 20:22