szöveges feladatból ezeket az adatokat írtam fel:
m+h=500
e+m=h
e m
1:2(vagyis 'e' és 'm' aránya: 1:2)
az ilyet hogy oldjam meg? kérlek segíts :S
2011. jan. 13. 20:00
1/3 anonim válasza:
h helyére behelyettesíted e+m-et
e+2m=500
e=x akkor m=2x
x+4x=500
x=100
e=100 m=200 h=300
2/3 kanóc válasza:
Van három ismeretlen. Ha kettőtöl megszabadulunk, akkor egyismeretlenes egyenletet kapunk.
Pl. az első egyenletből h=500-m, ezentúl a h helyett mindenhova 500-m-et írunk
A harmadik egyenletből e = m/2
A második egyenletben lecseréljük e-t és h-t:
m/2 + m = 500-m
stb.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. jan. 13. 20:22