Kémiások ezt hogy kell megoldani? Nagyon fontos


60dm3 normál állapotú metán hány g?


És a hidrogén égésekor hány termék keletkezik?


Ngayon nagyon fonotos! Holnap írok belőle!


2011. jan. 12. 22:29
1 2
 1/11 Silber ***** válasza:

És ilyenkor kell rá készülni? Ejnyebejnye...

A normálállapotból tudod, hogy az 0 celsius-fok, és normál légköri nyomás. Ezen esetben 1 mól tökéletes gáz térfogata 22,41 dm^3/mol.

Ebből kijön, hogy n=V/Vm=60/22,41=2,6773 mol.

1 mol metán 16 g, tehát: m=n*M=2,6773*16=4,2838 g.


Hidrogén égése:

H2 + O2 -> H2O

Ezt sztöchiometriai együtthatókkal kell kiegészíteni, hogy egyensúlyban legyen a két oldal.

2H2 + O2 -> 2H2O

2011. jan. 12. 22:42
 2/11 kanóc ***** válasza:

1 mol normál állapotú gáz térfogata 22,4 dm3.

60/22,4 = 2,68

2,68 mol metánról van tehát szó.

Egy mol anyag tömege könnyen kiszámítható az anyag képletéből és az atomtömegekből:

metán = CH4

Az atomtömegek: C : 12, H : 1

1 mol CH4 tömege 12+4*1=16 g

2,6*16=42,8 g metán

2011. jan. 12. 22:43
 3/11 Silber ***** válasza:
Jogos, osztottam szorzás helyett.
2011. jan. 12. 22:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!! Lehet hülye kérdés, de azt honnan tudom h pl. az ammóniának mi a képlete vagy a metánnak? Ezeket még tudom, de a többit nem igazán :/ Jó, ezt a kérdést úgy vegyétek hogy a 2-es ért küzdök kémiából:)
2011. jan. 12. 22:50
 5/11 Silber ***** válasza:
A képleteket meg kell tanulni, nincs mese.
2011. jan. 12. 22:53
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó kérdés:)

10dm3 norm. állapotú hidrogén gáz égésekor hány g víz keletkezik?

2011. jan. 12. 22:59
 7/11 Silber ***** válasza:
0,4462 mol.
2011. jan. 13. 01:54
 8/11 anonim ***** válasza:
utolso ez hogy jott ki?
2011. jan. 13. 23:36
 9/11 Silber ***** válasza:
Úgy, hogy mólt adtam meg gramm helyett. Ennyi átváltás már menni fog neki.
2011. jan. 13. 23:53
 10/11 Silber ***** válasza:
És persze elrontottam. 2,6771 mol.
2011. jan. 13. 23:56
1 2