Holnap írunk fizikából valaki meg tudná írni a kérdésekre a válaszokat?


1. Hány kg tömegű egy 4(négyzet)dm térfogatú alumínium darab, ha a sűrűsége 2800kg/(köb)méter?


2. 24kg tömegű 300 m/s sebességű....(itt nem tudom elolvasni azt amit lefotóztam, de a kérdés:) Mekkora ...a fékezőerő?


3. Mekkora a gyorsulása annak a kocsinak amelynek tömege 1,3 tonna és a gyorsítást létrehozó erőhatás nagysága 3900N?


4. Egy tavon a 240 kg tömegű csónak a benne ülő 60 kg tömegű emberrel együtt 2 m/s sebességgel halad. Mekkora sebességgel és milyen irányba ugrott ki az ember, ha emiatt a csónak éppen megállt?


Nagyon köszönöm előre is a kérdéseket!


2011. jan. 9. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. 2800kg/m3= 2,8kg/dm3

V= 4dm3

m= 2,8kg/dm3 * 4dm3 = 11,2 kg


a többit most hirtelen nem tudom, de ha eszembe jut, akkor írok!

2011. jan. 9. 15:40
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2.

F=m*a=300*24=7200


3.

a=F/a=3900/1300=3m/s2


4.


Nos hát ez nem biztos de...


m1=240kg M2=60kg

v1=2m/s V2=2m/S

v1'=0 v2=?


m1*v1+m2*v2=m1*v1'+m2*v2

240*2+60*2=60v2'+240*0

600=60*v/:60

v2'=10m/s


És mivel nem negatív ezért a csónakkal megegyező irányba.


(De ez nem biztos)

2011. jan. 9. 21:12