Hogyan kezdjem el? Fontos!

Figyelt kérdés
Az Antigonéból rövid (kb. fél oldalas A/4es füzetbe) fogalmazást kell írnom azzal a témával, hogy Antigonéval vagy Iszménével értek egyet. Úgy döntöttem Antigonét választom, de nem tudom hogyan kezdjek neki. Mármint mi legyen a bevezetés? És milyen indokokat tudnátok felsorolni? Előre is köszönöm a segítséget!
2011. jan. 9. 12:13
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

Frappáns kezdés:

A mű elolvasása után beleképzeltem magam mindkét szereplő bőrébe, s úgy érzem, Antigoné magatartása közelebb áll hozzám. Döntésemet az alábbiakban indoklom meg.

És kezdheted leírni az indokokat.

Én régen olvastam, csak arra emlékszem, hogy Iszméné megalkuvó volt, Antigoné pedig kitartott szerelme (emléke) mellett. Ez lehet a fő érved, még akár jelenkori példákat is hozhatsz, párhuzamokat vonhatsz... Nem tudom, persze, hogy milyen a tanárod.

2011. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

Vagy nem szerelme volt a srác Antigonénak, hanem a testvére?

Bocs, ha tévedtem...

2011. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szophoklész egyik legismertebb drámája, a testvéri szeretetről, hűségről és önfeláldozásról szóló Antigoné. (Érdemes a háttértörténetet röviden felvázolni:) Polüneikésznek, Antigoné testvérének temetését a király törvénye tiltotta, mivel a város ellensége lett. Megértem Antigoné ellenkezését a királyi paranccsal, hiszen az ókori görögök hite szerint ez a parancsolat szembekerült az isteni törvényekkel, mi szerint mindenkit el kell temetni.


szerintem ez kezdésnek jó lenne

2011. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!