Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudd valaki segíteni fogalmazá...

Tudd valaki segíteni fogalmazásban?

Figyelt kérdés

Móricz Zsigmondtól a Hétkrajcárról kell egy fogalmazás párbeszéddel!:/

tud segíteni vki?


2011. jan. 8. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapötlet.

2 tanuló beszélget a szünetben, óra előtt. Az egyik elolvasta, a másik nem a 7 krajcárt. Ez utóbbi parázik, mert feleltetés lesz belőle, és szeretne valmit tudni róla. Így a másikkal beszélgetve kivesézik a történetet.

Ennyi.


Üdv!

2011. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Miben kell segíteni?
2011. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
szép és jó az ötlet,de mindenki dogát ír belőle.és ahogy írtam fogalmazás kell párbeszéddel.:/
2011. jan. 9. 11:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit nem értesz.

Megvan az alapötlet (lásd fenn), csak meg kell írnod ez alapján. Az egyik kérdez, a másik válaszol. Ez a párbeszéd. Az alapötletet meg felvezeted, hogy: pl 2 diák áll az öltözőben és sutyorognak.

- T Pisti, én nem olvastam el a 7 krajcárt?

-Tényleg? Miért?

-Mert nem volt időm/kedvem ...AKÁRMI!! Nem mondanád el a tartalmát? Gyorsan, dióhéjban?

-Hááát az úgy kezdődik, hogy... és elindul a sztori. Az egyik bele-belekérdez, a másik meg válaszol.

Mi ebben a nehéz?


Szevasz!

2011. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!